POMOC SE ZDRAVOTNÍMI
A PSYCHICKÝMI PROBLÉMY

Naše služby

TERAPIE DOTYKOVÉ

Klasická masáž

Masáž plosek nohou, zad, krku, hrudníku, případně končetin (v chladných obdobích nahřátým olejem). Cviky na nápravu páteře a končetin. Provádí se vleže na břiše a na zádech, vsedě pro závěrečnou masáž krku.

Spinal Touch

Cca 30-minutová jemná stimulace (bez použití oleje) přesně stanovených bodů na hýždích, zádech, hlavě a břiše s účinkem vyrovnání postavení těla (vhodné opakovat alespoň týdně). Velmi účinné zejména u dětí (skolióza, chybné držení těla). Provádí se na hýždích a zádech vleže na břiše.

Dornova metoda

Detekce vychýlení obratlů a pánevních kostí a jejich náprava v součinnosti terapeuta s ošetřovaným. Provádí se vsedě nebo vestoje v pohybu ošetřovaného řízeném terapeutem.

Breussova masáž

Masáž obratlů páteře třezalkovým olejem účinná proti vychýlení obratlů a výsunu plotének. Provádí se vleže na břiše.

Lymfatická masáž

Lymfatický systém

Je podstatnou součástí imunitního systému, uzliny mají za úkol vychytávat cizorodé látky, slouží jako filtr. Na rozdíl od krevního oběhu je pohyb lymfy jednosměrný, napomáhají mu svaly a dýchání. Při zvýšeném zatížení organismu (nemoc, stres, nevhodná životospráva apod.) se lymfa začne hromadit v uzlinách a může docházet až k otokům různých částí těla. Masáží se lymfa dá opět do pohybu a vyprázdní se uzliny, tělo aktivuje vlastní obranný systém, dochází k celkové detoxikaci organismu. Díky lepší cirkulaci krve a lymfy lze např. výrazně zmírnit projevy celulity, masáž v oblasti břicha podporuje dobré trávení, pravidelná masáž dolních končetin je výbornou prevencí křečových žil.

Manuální lymfatická masáž

Tato technika využívá speciální jemné a pomalé hmaty, které efektivně působí na stimulaci lymfatických cév v kůži a podkoží, podporuje prokrvení a aktivuje proces detoxikace. Je zcela odlišná od klasické masáže. Účelem je zvýšit odtok lymfy (mízy) z mezibuněčných prostor přesně stanoveným postupem plošných a kruhových hmatů. Tlak je velmi mírný, aby mohla lymfa volně proudit ve tkáni. Nezbytné je tzv. bazální ošetření neboli otevření hlavních lymfatických cest v oblasti horní části hrudníku, kde ústí do krevního oběhu. Masáž se provádí bez oleje, pouze nasucho nebo s použitím pudru. Ošetření celého těla najednou není vhodné nejen z důvodu časové náročnosti, je potřeba nechat organismu čas na regeneraci a ozdravný proces. Doporučuje se postupné ošetření, optimální je rozestup alespoň 2-3 dny a cyklus 6-10 masáží.

Lymfatická masáž obličeje, krku a dekoltu

Účinky jsou nejen léčebné, ale i preventivní a regenerační. Jemnou masáží se odvádí nahromaděné toxiny, pleť se stává pružnější a odolnější proti tvorbě vrásek. Pomáhá také při problémech se zuby, zánětech dutin, akné, preventivně při migrénách, je indikována po plastických operacích v oblasti obličeje a krku. Je zároveň velmi příjemná a relaxační.

Kineziotaping

Jde o velmi funkční metodu regenerace a rehabilitace. Kineziologické tejpy jsou pružné bavlněné pásky, které neomezují hybnost, dokonale přilnou k pokožce, kterou zvlní a svým jemným a vytrvalým působením podporují krevní oběh a proudění lymfy. Prodlouží uvolňující účinek masáže, korigují nesprávné držení těla, urychlují hojení úrazů a modřin, preventivně je lze využít např. před sportovním výkonem, jejich využití je skutečně mnohostranné. Speciálně tvarované lymfotejpy se lepí v souladu se zásadami lymfodrenáže, zvýšený průtok lymfy pak lépe odvádí toxiny a metabolity z povrchových tkání.

TERAPIE NEINVAZIVNÍ

Kranio-sakrální biodynamika

Celostní terapie při komunikaci terapeuta s tělem ošetřovaného a jeho životními silami k přirozené organizaci těla, k orientaci na jeho zdroje za účelem rozpouštěním "bloků". Velmi účinná, širokospektrální, relaxační metoda. Provádí se v oblečení vleže na zádech a na boku.

Esenciální léčení

Celostní terapie s napojením terapeuta a ošetřovaného na esenci, podstatu bytí, k nastartování léčebných procesů těla a psychiky. Příjemná relaxační metoda vhodná i k praktikování sám na sobě. Provádí se v oblečení vleže na zádech nebo vsedě.

Kvantová terapie

Celostní terapie s využitím přenosu informací ve formě kvantové energie k nápravě zdravotních i psychických potíží, k čištění myšlenkových a emočních bloků a strachů. Aplikovatelné na lidi a zvířata, i na dálku. Provádí se v oblečení.

Pránické léčení

Technika čištění a harmonizace čaker, zmírňování či odstraňování bolestí a zánětů, odstraňování psychických závislostí a bloků. Aplikovatelné na lidi a zvířata, i na dálku. Provádí se v oblečení vleže na zádech nebo vsedě.

Emoční kód

Detekování a odstranění emocí uvíznutých v podvědomí a v těle, a tím vyřešení problémů na fyzické i psychické úrovni. Aplikovatelné na lidi a zvířata, i na dálku. Provádí se v oblečení ve stoje a vsedě.

DETOXIKACE A VÝŽIVA

Poradenství k detoxikačním metodám

Čištění orgánů (ledviny, střeva, játra, plíce, srdce) – bylinné čaje a tinktury, esenciální oleje (Aromaterapie Hádek), preparáty Joalis (MUDr. Jonáš) a jiné.

Poradenství k výživě organizmu

Zohlednění vlivů

  • Objektivních - prostředí, denní doba, roční období, zeměpisná délka.
  • Subjektivních - věk, krevní skupina, vnímání stresu, fyzické a psychické vytížení.

HARMONIZACE

Harmonizační zvukové masáže

Harmonizace pomocí léčivé síly zvuku je známá v Asii a jiných starověkých kulturách již více než 5 000 let. V důsledku našeho současného způsobu života, kdy jsme dlouhodobě vystaveni externím vlivům, jako jsou trvalé fyzické a psychické napětí, stres, tlak na dosažení úspěchu, může docházet na buněčné úrovni těla k energetickým blokádám. Pomocí tibetských mís (zpívající mísy), které jsou přikládány na energetická místa na těle, jsou jemnými údery na hrany těchto mís vytvářeny zvukové vibrace, které harmonizují každou jednotlivou buňku a znovu aktivují energeticky stagnující místa v těle. Životní energie v těle může opět neomezeně proudit. Zvuková masáž přináší tak pocit hlubokého uvolnění, pocit vnitřní rovnováhy a harmonie. Masáž nemá věková omezení, ani zdravotní kontraindikace. Je vhodná také pro těhotné ženy. Dopřejte si tento nezapomenutelný zážitek s léčebným dopadem na tělo i psychiku.